Sony Xperia Z3 to kolejny flagowy model Sony i tym razem dostępny w naszym sklepie.

Japoński producent zakłada, że wprowadzi nowy produkt co 6 miesięcy dlatego dla wszystkich zainteresowanych najnowszymi produktami sony zapraszamy do odwiedzin naszej firmy będziemy oczywiście starali się dysponować takimi produktami. Czy oznacza to, że posiadacze starych modeli Z2 są już daleko w tyle za technologią?

Obudowa Sony Xperia Z3 już na pierwszy rzut oka różni się od swojego poprzednika. Kosmetyczne zmiany, krągłości i estetyczne zmiany sprawiają, że najnowszy model sony nie tylko lepie leży w dłoni ale równie dobrze pasuje do kieszeni.

Sztywna konstrukcja o grubości zaledwie 7,3 mm sprawia, że nie musimy przejmować się o przypadkowe przełamanie lub wygięcie smartphone, które powodowało by jego trwałe uszkodzenie. Niemniej jednak nie polecamy nigdy nosić telefonu w tylej kieszeni a na pewno nie siadanie w tak wyposażonej kieszeni. Wówczas możemy spotkać się z łatką jaką dostały smartphone ze stajni owocowej.

sony xperia z3 rzeszów
Sony Xperia Z3 Black

Tym razem producent zrezygnował z dodawania dedykowanej folii, która miała zabezpieczać Z’tkę przed upadkami lecz nie sprawdziła się w przeszłości. Osobiście polecamy szkła hartowane, które również są obecne w naszej firmie a zdecydowanie lepiej zabezpieczają wyświetlacz, gdyż każdy upadek telefonu to naprawa poza gwarancyjna i niestety bywa bardziej kosztowna. Oczywiście w naszym serwisie nie zostawimy klientów na pastwę losu i oferujemy wymianę stłuczonych LCD lub tylnych szyb w cenach niższych o około 30% od tych samych usług w galeriach handlowych.

W zestawieniu z Z2 wzrósł nieznacznie poziom ochrony przed pyłem i wodoszczelności. Z3 ma bowiem certyfikat IP68 (w Z2 był IP58), pozwalający zanurzyć ją do głębokości 1,5 m na pół godziny, i niemal całkowitą odporność na wnikanie pyłu niemniej jednak nie polecamy zanurzania telefonu w wodzie gdyż nieodwracalnie spada głośność głośników w telefonie. ( Sprawdzone !!!).

Wyświetlany obraz jest rewelacyjnej jakości, kolory dobrze nasycone. Ekran charakteryzuje się również bardzo dobrą widocznością nawet narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, choć punkty digitizera są nadal wyraźnie widoczne. Nie powinno to nikomu przeszkadzać i razić zmysłu estetycznego. Producent widocznie poprawił też podświetlenie oraz kontrast. Dlatego dla wszystkich fanów Sony zapraszamy do zakupu. Jak zawsze cena rewelacyjna i nie porównywalna z “galeryjnymi” odpowiednikami.